WOJEWODZKA LIGA DZIECI I MŁODZIKÓW – RUNDA III
2026-05-09
W sobotę, 9 maja 2026 roku na obiekcie Aqua Lublin, przy Al. Zygmuntowskie 4, odbyła się III runda Wojewódzkiej Rundy Dzieci i Młodzików. W zawodach startowali zawodnicy urodzeni w 2016, 2015 i 2014 r. ( 10 – 12 lat) zgłoszeni zgodnie z regulaminem WLDiM. Organizatorzy – Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. W zawodach startowało 344 zawodników z 18 klubów naszego województwa.Biłgorajska Sparta zameldowała się w Lublinie z drużyną liczącą 18 zawodników.
Najbardziej wartościowe wyniki zanotowali:
• PAWLUK Miłosz – srebrny medal na 25m stylem motylkowym, 4 miejsce na 50m stylem dowolnym
• BIERNAT Franciszek – brązowe medale na 100m stylem grzbietowym i 25m stylem motylkowym
• WENEK Wiktoria – brązowy medal na 25m stylem motylkowym
• DOŁOWY Blanka – 6 miejsce na 100m stylem grzbietowym
• ŁUKASZCZYK Szymon – 5 miejsce na 200m stylem klasycznym
W konkurencji sztafet 4x50zm, nasze dziewczęta w kategorii 12 lat /JAROSŁAWIEC Nina, MAŁYSZ Antonina, WENEK Wiktoria, DOŁOWY Blanka/, po bardzo widowiskowej walce zajęły miejsce tuż za podium, natomiast ich o rok młodsze koleżanki /SOLAK Nikola, SWACHA Daria, GARBACZ Natalia, SZPYT Maryna/, zajęły miejsce siódme.
Bardzo cieszy fakt dużej ilości nowych rekordów życiowych u naszych młodych pływaków. Gratulacje dla wszystkich członków drużyny!
