WOJEWODZKA LIGA DZIECI i MŁODZIKOW
2026-03-14
W zawodach startowali zawodnicy urodzeni w 2016, 2015 i 2014 r. ( 10 – 12 lat) zgłoszeni zgodnie z regulaminem Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików, Organizatorami byli Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Obowiązywały przepisy WA i PZP oraz regulamin WLDiM. Nagrodami w każdej konkurencji indywidualnej i w każdej kategorii wiekowej były medale dla trzech i dyplomy dla sześciu najlepszych zawodników/zawodniczek. W konkurencjach sztafetowych dyplomy dla trzech najlepszych sztafet. W sumie rywalizowało 20 klubów pływackich z Województwa Lubelskiego /384 dzieci/.
Drużyna Sparty liczyła 14 pływaków / 8 z rocznika 2014 i 6 z rocznika 2015/
Po drugiej rundzie Ligi nasi 12- latkowie zajmują 5 pozycję z małą stratą do pierwszej trójki, natomiast pływacy 11-letni są na pozycji 8, cały czas poprawiając swoje wyniki.
Najlepsze wyniki indywidualne nagrodzone medalami i dyplomami:
• WNUK Jonatan – 1 miejsce i złoty medal na 25m NN w stylu grzbietowym
• BIERNAT Franciszek – 4 miejsce na 200m stylem grzbietowym
• WENEK Wiktoria – 4 miejsce na 25m NN w stylu grzbietowym
• PAWLUK Miłosz – 5 miejsce na 50m stylem klasycznym
• ŁUKASZCZYK Szymon – 6 miejsce na 100m stylem dowolnym
Blisko podium ukończyły wyścig nasze obie sztafety 4x50m stylem zmiennym MIX. Oba roczniki – 11 i 12 lat, zameldowały się na 4 miejscu.
Gratulacje dla całej drużyny!!!
